An affordable smartphone that easily fits in every pocket.
This is a variation of Blackberry Classic Q20 SQC100-1 - QWERTZ Keypad - Factory Unlocked, International Version - Dark Black
| BlackBerry Classic Q20 | |
| Screen | 3.5 inches |
| Pixels | 720 x 720 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon S4 Plus, 1.5 GHz Dual-Core |
| Weight |
6.28 ounces
(178 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2515 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | BlackBerry (Last OS info: BlackBerry 10.3.1) |
| Release Date | ? |
BlackBerry Passport
Motorola Moto G (3rd Generation)
Motorola Moto E (2020)
Samsung Galaxy A11
Samsung Galaxy A10e