A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket.
| HTC One A9 | |
| Screen | 5 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 3 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 617, Quad-Core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-Core 1.2 GHz Cortex-A53 |
| Weight |
5.04 ounces
(143 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 256 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2150 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 6.0) |
| Release Date | ? |
BlackBerry KEYone
Motorola Moto X4
BlackBerry Passport
Samsung Galaxy S8+
BlackBerry KEY2