A mid-priced smartphone that fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Asus ZenFone AR | |
| Screen | 5.7 inches |
| Pixels | 1440 x 2560 |
| Storage | 128 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821, Quad-Core, 2x2.35 GHz & 2x1.6 GHz |
| Weight |
6 ounces
(170 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 2000 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 3300 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 7) |
| Release Date | ? |
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy A54
LG Wing 5G