A mid-priced smartphone that does not take up much space. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Nokia 7 Plus | |
| Screen | 6 inches |
| Pixels | 1080 x 2160 |
| Storage | 64 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Qualcomm SDM660 Snapdragon 660, Octa-Core, 4x2.2 GHz & 4x1.8 GHz |
| Weight |
6.28 ounces
(178 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 256 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 3800 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 8) |
| Release Date | ? |
Honor View 10
Samsung Galaxy S9
Motorola Moto G9 Plus
OnePlus Nord N30
Nokia XR30