A high-end smartphone that fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Apple iPhone XS | |
| Screen | 5.8 inches |
| Pixels | 1125 x 2436 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Apple A12 Bionic, Hexa-Core, 2x2.5 GHz & 4x1.6 GHz |
| Weight |
6.24 ounces
(177 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 12 MP |
| Front Camera | 7 MP |
| Battery | 2658 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | No |
| Display Cutout | Notch |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 12) |
| Release Date | September 2018 |
Apple iPhone 12 Pro
Apple iPhone 11 Pro
Apple iPhone XS Max
Apple iPhone 12
Apple iPhone 13 mini