A mid-priced smartphone that easily fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone. It is not the lightest phone ever, but still easy to carry around in most circumstances.
|
Apple iPhone XS Max, 256GB, Gold - Fully Unlocked (Renewed) For $223.99 on Amazon (As of May 21, 2026, 06:20 PST - Details) | |
| Screen | 6.5 inches |
| Pixels | 1242 x 2688 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Apple A12 Bionic, Hexa-Core, 2x2.5 GHz & 4x1.6 GHz |
| Weight |
7.34 ounces
(208 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 12 MP |
| Front Camera | 7 MP |
| Battery | 3174 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | No |
| Display Cutout | Notch |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 12) |
| Release Date | September 2018 |
Buy this smartphone:
Apple iPhone XS Max, 256GB, Gold - Fully Unlocked (Renewed)
For $223.99 on Amazon (As of May 21, 2026, 06:20 PST - Details)
For $223.99 on Amazon (As of May 21, 2026, 06:20 PST - Details)
Apple iPhone 11 Pro Max
Apple iPhone XS
Apple iPhone 11 Pro
Apple iPhone 12
Apple iPhone XR