A mid-priced smartphone that perfectly fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone. It is not the lightest phone ever, but still easy to carry around in most circumstances.
This is a variation of Apple iPhone XS Max, US Version, 512GB, Space Gray - Unlocked (Renewed)
| Apple iPhone XS Max | |
| Screen | 6.5 inches |
| Pixels | 1242 x 2688 |
| Storage | 512 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Apple A12 Bionic, Hexa-Core, 2x2.5 GHz & 4x1.6 GHz |
| Weight |
7.34 ounces
(208 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 12 MP |
| Front Camera | 7 MP |
| Battery | 3174 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | No |
| Display Cutout | Notch |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 12) |
| Release Date | September 2018 |
Apple iPhone XS
Apple iPhone 11 Pro Max
Apple iPhone 11 Pro
Apple iPhone 13
Apple iPhone 12