A high-end smartphone that perfectly fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Asus ROG Phone II | |
| Screen | 6.59 inches |
| Pixels | 1080 x 2340 |
| Storage | 128 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Qualcomm SM8150 Snapdragon 855+, Octa-Core, 1x2.96 GHz & 3x2.42 GHz & 4x1.78 GHz |
| Weight |
8.47 ounces
(240 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 48 MP |
| Front Camera | 24 MP |
| Battery | 6000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, integrated in the display |
| Display Cutout | None |
| OS | Android (Last OS info: Android 9) |
| Release Date | July 2019 |
Google Pixel 10a
Google Pixel 9a
Google Pixel 10
Motorola Edge (2022)
Google Pixel 8a