A high-end smartphone that easily fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
|
OPPO Reno2 Dual-SIM CPH1907 256GB (GSM Only | No CDMA) Factory Unlocked 4G/LTE Smartphone - International Version (Ocean Blue) For $1439.00 on Amazon (As of May 23, 2026, 05:53 PST - Details) | |
| Screen | 6.5 inches |
| Pixels | 1080 x 2400 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Qualcomm SDM730 Snapdragon 730G, Octa-Core, 2x2.2 GHz & 6x1.8 GHz |
| Weight |
6.66 ounces
(189 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 256 GB |
| Rear Camera | 48 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 4000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, integrated in the display |
| Display Cutout | None |
| OS | Android (Last OS info: Android 9) |
| Release Date | August 2019 |
Buy this smartphone:
Realme 5 Pro
Sony Xperia 5 V
Unihertz TickTock
Oppo Reno7 5G
Sony Xperia 10 V