A mid-priced smartphone that easily fits in one hand.
|
Google Pixel 4 XL - Clearly White - 64GB - Unlocked For $245.92 on Amazon (As of May 26, 2026, 23:45 PST - Details) | |
| Screen | 6.3 inches |
| Pixels | 1440 x 3040 |
| Storage | 64 GB |
| Ram | 6 GB |
| CPU | Qualcomm SM8150 Snapdragon 855, Octa-Core, 1x2.84 GHz & 3x2.42 GHz & 4x1.78 GHz |
| Weight |
6.81 ounces
(193 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 16 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 3700 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | No |
| Display Cutout | None |
| OS | Android (Last OS info: Android 10) |
| Release Date | October 2019 |
Buy this smartphone:
Google Pixel 4 XL - Clearly White - 64GB - Unlocked
For $245.92 on Amazon (As of May 26, 2026, 23:45 PST - Details)
For $245.92 on Amazon (As of May 26, 2026, 23:45 PST - Details)
Google Pixel 3 XL
Google Pixel 2 XL
Google Pixel 4
Apple iPhone 11 Pro Max
Google Pixel 5a