A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket.
This is a variation of Motorola Moto G (2nd generation) Unlocked Cellphone, 8GB, Black
| Motorola Moto G 2nd Gen | |
| Screen | 5 inches |
| Pixels | 720 x 1280 |
| Storage | 8 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 400, 1.2 GHz Quad-Core |
| Weight |
5.28 ounces
(150 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 32 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2070 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android OS, v4.4.4 (KitKat), upgradable to v5.0 (Lollipop)) |
| Release Date | ? |
Motorola Moto G (3rd Generation)
BLU C5 Max
Samsung Galaxy A10e
Motorola Moto E (2020)
AT&T Radiant Core