An affordable smartphone that easily fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Huawei G610 | |
| Screen | 5.0 inches |
| Pixels | 540 x 960 |
| Storage | 4 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | ? |
| Weight |
5.99 ounces
(170 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 32 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2150 mah |
| Removable Battery | ? |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android OS, v4.2 (Jelly Bean)) |
| Release Date | ? |
Alcatel 1
Alcatel Ideal
Apple iPhone SE (2020)
Apple iPhone SE (2022)
Samsung Galaxy S4