An affordable smartphone that easily fits in every pocket.
| Apple iPhone 4 | |
| Screen | 3.5 inches |
| Pixels | 640 x 960 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 0.5 GB |
| CPU | Apple A4, 1.0 GHz Cortex-A8 |
| Weight |
4.8 ounces
(136 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 1420 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 4, upgradable to iOS 7.1.1) |
| Release Date | ? |
Google Pixel 3
Motorola Moto G (3rd Generation)
Apple iPhone SE (2020)
Apple iPhone SE (2022)
Samsung Galaxy A10e