A very affordable smartphone that easily fits in every pocket.
| Motorola Moto G | |
| Screen | 4.5 inches |
| Pixels | 720 x 1280 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 400, 1.2 GHz Quad-Core |
| Weight |
5.04 ounces
(143 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2070 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android OS, v4.3 (Jelly Bean), upgradable to v5.0 (Lollipop)) |
| Release Date | ? |
Motorola Moto G (3rd Generation)
Google Pixel 3
Samsung Galaxy A10e
Apple iPhone SE (2020)
Google Pixel 3a