A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket.
This is a variation of Samsung Galaxy S3 Mini GT-i8190 Unlocked, International Version, Blue
| Samsung Galaxy S3 | |
| Screen | 4 inches |
| Pixels | 480 x 800 |
| Storage | 8 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | ? |
| Weight |
3.95 ounces
(112 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 32 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | ? mah |
| Removable Battery | ? |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | ? (Last OS info: ?) |
| Release Date | ? |
Motorola Moto G (3rd Generation)
AT&T Radiant Core
Alcatel 1
Samsung Galaxy S4
BlackBerry KEYone