A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket.
| Apple iPhone 6 | |
| Screen | 4.7 inches |
| Pixels | 750 x 1334 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | Apple A8, 1.4 GHz Dual-Core |
| Weight |
4.55 ounces
(129 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 1810 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 8, upgradable to iOS 8.1.3) |
| Release Date | ? |
Motorola Moto G (3rd Generation)
Google Pixel 3a
Google Pixel 3
Motorola Moto X4
Apple iPhone SE (2020)