A mid-priced smartphone you can easily operate with one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Huawei nova 9 SE | |
| Screen | 6.78 inches |
| Pixels | 1080 x 2388 |
| Storage | 128 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G, Octa-Core, 4x2.4 GHz & 4x1.9 GHz |
| Weight |
6.74 ounces
(191 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 1000 GB |
| Rear Camera | 108 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 4000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, on the side |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 11) |
| Release Date | March 2022 |
Samsung Galaxy A54
Nokia XR30
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
LG Wing 5G
Google Pixel 7a