A mid-priced smartphone that fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Blackview BV4900 Pro | |
| Screen | 5.7 inches |
| Pixels | 720 x 1440 |
| Storage | 64 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Mediatek MT6762V/WD Helio P22, Octa-Core, 2.0 GHz |
| Weight |
9.21 ounces
(261 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | 13 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 5580 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, on the side |
| Display Cutout | None |
| OS | Android (Last OS info: Android 12) |
| Release Date | November 2020 |
Ulefone Armor X13
Samsung Galaxy A03s
Samsung Galaxy A13 5G
Apple iPhone SE (2022)
Samsung Galaxy A06