A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket.
| Nokia Lumia 930 | |
| Screen | 5 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800, 2.2 GHz Quad-Core |
| Weight |
5.89 ounces
(167 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2420 mah |
| Removable Battery | ? |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Windows (Last OS info: Microsoft Windows Phone 8.1, planned upgrade to Windows 10) |
| Release Date | ? |
Google Pixel 3
Google Pixel 2 XL
Google Pixel 3 XL
Motorola Moto X4
Samsung Galaxy S4