A mid-priced smartphone that perfectly fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
This is a variation of Google Pixel 7 Pro 5G, US Version, 256GB, Obsidian - Unlocked (Renewed)
| Google Pixel 7 Pro | |
| Screen | 6.7 inches |
| Pixels | 1440 x 3120 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 12 GB |
| CPU | Google Tensor G2, Octa-Core, 2x2.85 GHz & 2x2.35 GHz & 4x1.80 GHz |
| Weight |
7.48 ounces
(212 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 10.8 MP |
| Battery | 5000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, integrated in the display |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 13) |
| Release Date | October 2022 |
Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 8 Pro
Samsung Galaxy S26+
Google Pixel 6
Samsung Galaxy S23+