A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
|
BlackBerry KEY2 LE Unlocked Android Smartphone, 64GB, 13MP Rear Dual Camera, Android 8.1 Oreo (U.S. Warranty) (Slate, US Version Dual Sim (Verizon, ATT, Tmobile)) (Renewed) For $649.95 on Amazon (As of May 28, 2026, 18:44 PST - Details) | |
| Screen | 4.5 inches |
| Pixels | 1080 x 1620 |
| Storage | 64 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Qualcomm SDM636 Snapdragon 636, Octa-Core, 4x1.8 GHz & 4x1.6 GHz |
| Weight |
5.5 ounces
(156 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | 13 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 3000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, on the front |
| Display Cutout | None |
| OS | Android (Last OS info: Android 8) |
| Release Date | October 2018 |
Buy this smartphone:
Samsung Galaxy S9
BlackBerry KEY2
BlackBerry KEYone
Honor 20e
OnePlus 3T