A surprisingly affordable smartphone that does not take up much space. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Apple iPhone 15 | |
| Screen | 6.1 inches |
| Pixels | 1179 x 2556 |
| Storage | 512 GB |
| Ram | 6 GB |
| CPU | Apple A16 Bionic, Hexa-Core, 2x3.46 GHz & 4x2.02 GHz |
| Weight |
6.03 ounces
(171 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 48 MP |
| Front Camera | 12 MP |
| Battery | 3349 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | No |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 17) |
| Release Date | September 2023 |
Apple iPhone 14 Pro
Apple iPhone 15 Pro
Apple iPhone 15 Pro Max
Apple iPhone 12 Pro