A mid-priced smartphone that perfectly fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
|
Apple iPhone 12 Pro Max 5G, US Version, 128GB, Graphite - Unlocked (Renewed) For $308.00 on Amazon (As of Apr 4, 2026, 18:23 PST - Details) | |
| Screen | 6.7 inches |
| Pixels | 1284 x 2778 |
| Storage | 128 GB |
| Ram | 6 GB |
| CPU | Apple A14 Bionic, Hexa-Core, 2x3.1 GHz Firestorm & 4x1.8 GHz |
| Weight |
8.03 ounces
(228 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 12 MP |
| Front Camera | 12 MP |
| Battery | 3687 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | No |
| Display Cutout | Notch |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 14) |
| Release Date | October 2020 |
We know 3 variations of the Apple iPhone 12 Pro Max with the above specifications:
Apple iPhone 12 Pro Max (128GB, Pacific Blue) [Locked] + Carrier Subscription
For $389.09 on Amazon (As of Apr 4, 2026, 06:16 PST - Details)
For $389.09 on Amazon (As of Apr 4, 2026, 06:16 PST - Details)
Apple iPhone 12 Pro Max, 128GB, Graphite - Unlocked (Renewed Premium)
For $369.99 on Amazon (As of Apr 5, 2026, 01:43 PST - Details)
For $369.99 on Amazon (As of Apr 5, 2026, 01:43 PST - Details)
Apple iPhone 12 Pro Max 5G, US Version, 128GB, Graphite - Unlocked (Renewed)
For $308.00 on Amazon (As of Apr 4, 2026, 18:23 PST - Details)
For $308.00 on Amazon (As of Apr 4, 2026, 18:23 PST - Details)
Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 13 Pro
Apple iPhone 14
Apple iPhone 12 Pro
Apple iPhone 13