A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Huawei Ascend P7 | |
| Screen | 5.0 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | HiSilicon Kirin 910T, 1.8 GHz Quad-Core Cortex-A9 |
| Weight |
4.37 ounces
(124 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 64 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2500 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android OS, v4.4.2 (KitKat)) |
| Release Date | ? |
Apple iPhone 12 mini
Samsung Galaxy S4
Apple iPhone 13 mini
Apple iPhone XS
Apple iPhone 12