A mid-priced smartphone that easily fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
|
Motorola Moto G84 5G (GSM Unlocked, International Version) 256GB + 12GB RAM Dual SIM Android 13 Smartphone (Marshmallow Blue) For $615.00 on Amazon (As of May 20, 2026, 19:08 PST - Details) | |
| Screen | 6.5 inches |
| Pixels | 1080 x 2400 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 12 GB |
| CPU | Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G, Octa-Core, 2x2.2 GHz & 6x1.7 GHz |
| Weight |
5.86 ounces
(166 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 5000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, integrated in the display |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 13) |
| Release Date | September 2023 |
Buy this smartphone:
Samsung Galaxy S25 FE
Honor 400 Lite
Nothing Phone (2)
Samsung Galaxy S25+
Samsung Galaxy Z Flip7