A mid-priced smartphone that perfectly fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
|
OPPO Reno10 Dual-SIM 256GB ROM + 8GB RAM (Only GSM | No CDMA) Factory Unlocked 5G Smartphone (Silvery Grey) - International Version For $390.00 on Amazon (As of May 26, 2026, 05:07 PST - Details) | |
| Screen | 6.7 inches |
| Pixels | 1080 x 2412 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Mediatek Dimensity 7050, Octa-Core, 2x2.6 GHz & 6x2.0 GHz |
| Weight |
6.53 ounces
(185 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | ? |
| Rear Camera | 64 MP |
| Front Camera | 32 MP |
| Battery | 5000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, integrated in the display |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 13) |
| Release Date | July 2023 |
Buy this smartphone:
Motorola Edge (2022)
Motorola Razr (2024)
Motorola Razr 2025
Motorola Moto G Stylus 2025
Motorola Edge 2024