A mid-priced smartphone that perfectly fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone. It is not the lightest phone ever, but still easy to carry around in most circumstances.
|
Motorola Moto G Stylus 5G | 2023 | Unlocked | Made for US 6/256GB | 50 MPCamera | Cosmic Black For $289.99 on Amazon (As of May 25, 2026, 13:28 PST - Details) | |
| Screen | 6.6 inches |
| Pixels | 1080 x 2400 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 6 GB |
| CPU | Snapdragon 6 Gen 1 |
| Weight |
7.13 ounces
(202 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 1 GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 5000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, on the side |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 13) |
| Release Date | 2023 |
Buy this smartphone:
Motorola Moto G Stylus 5G | 2023 | Unlocked | Made for US 6/256GB | 50 MPCamera | Cosmic Black
For $289.99 on Amazon (As of May 25, 2026, 13:28 PST - Details)
For $289.99 on Amazon (As of May 25, 2026, 13:28 PST - Details)
Motorola Moto G Stylus 2025
Motorola Moto G Stylus 5G - 2024
Xiaomi Redmi 15 5G
Xiaomi Redmi Note 15 5G
Xiaomi Redmi Note 14 5G