A surprisingly affordable smartphone that easily fits in every pocket.
| LG Realm (LS620) | |
| Screen | 4.5 inches |
| Pixels | 480 x 800 |
| Storage | 4 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | Qualcomm MSM8610 Snapdragon 200, 1.2 GHz Dual-Core |
| Weight |
4.48 ounces
(127 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 32 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2100 mah |
| Removable Battery | Yes |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android (4.4)) |
| Release Date | ? |
The LG Realm (LS620) is on the following charts:
Smartphones Smartphones with removable battery Small Android Phones
AT&T Radiant Core
Alcatel 1
Motorola Moto G (3rd Generation)
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy A10e