A premium smartphone that easily fits in one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Samsung Galaxy S25 | |
| Screen | 6.2 inches |
| Pixels | 1080 x 2340 |
| Storage | 128 GB |
| Ram | 12 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 8 Elite for Galaxy, 8 Cores, 2x4.47GHz & 6x3.53GHz |
| Weight |
5.71 ounces
(162 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 12 MP |
| Battery | 4000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, integrated in the display |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 15) |
| Release Date | 2025 |
Google Pixel 10
Google Pixel 9
Google Pixel 8
Google Pixel 10a
Samsung Galaxy Z Flip7