A premium smartphone that easily fits in every pocket.
| Sony Xperia Z3v | |
| Screen | 5.2 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 3 GB |
| CPU | ? |
| Weight |
6.02 ounces
(171 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 3200 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android OS, v4.4.4 (KitKat), planned upgrade to v5.0 (Lollipop)) |
| Release Date | ? |
Motorola Moto X4
BlackBerry KEYone
BlackBerry KEY2
LG G6
Samsung Galaxy S8+