A mid-priced smartphone with a big display. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
|
XIAOMI Redmi 15 5G NFC (Compatible with Tmobile Tello Mint & Global) (256GB + 8GB) Unlocked Dual SIM 6.9" 50MP Model 25057RN09E (Titan Gray) For $197.50 on Amazon (As of Apr 26, 2026, 00:42 PST - Details) | |
| Screen | 6.9 inches |
| Pixels | 1080 x 2340 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3, 8 Cores |
| Weight |
7.65 ounces
(217 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 1 GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, on the side |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 15) |
| Release Date | 2025 |
Buy this smartphone:
Samsung Galaxy A25 5G
Motorola Moto G15
Motorola Moto G Power 5G
Xiaomi Redmi Note 14 5G
Samsung Galaxy A17 5G