A mid-priced smartphone you can easily operate with one hand. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
|
TCL 60 XE NXTPAPER 5G Cell Phone, AT&T, T-Mobile & Verizon Unlocked Android Smartphone, 8GB+256GB, 6.8" 120Hz Paper-Like Display, AI Features, 5010mAh Battery, Advanced Camera System, Space Blue For $284.99 on Amazon (As of May 13, 2026, 01:25 PST - Details) | |
| Screen | 6.78 inches |
| Pixels | 1080 x 2460 |
| Storage | 256 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | MediaTek Dimensity 6100+, 8 Cores |
| Weight |
7.04 ounces
(200 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 1 GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 32 MP |
| Battery | 5010 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, on the side |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 15) |
| Release Date | 2025 |
Buy this smartphone:
Motorola Moto G Stylus 2025
Motorola Moto G Stylus 5G - 2024
Motorola Moto G Power (2026)
Samsung Galaxy A25 5G
Xiaomi Redmi Note 15 5G