A mid-priced smartphone that does not take up much space. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| BLU Studio 6.0 | |
| Screen | 6 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | ? |
| Weight |
6.4 ounces
(181 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 64 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 3200 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android v4.4) |
| Release Date | ? |
Honor View 10
Samsung Galaxy A13
Apple iPhone 13
Apple iPhone XR
Apple iPhone 11