A mid-priced smartphone that does not take up much space.
| Motorola Nexus 6 | |
| Screen | 6 inches |
| Pixels | 1440 x 2560 |
| Storage | 64 GB |
| Ram | 3 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 805, 2.7 GHz Quad-Core |
| Weight |
6.49 ounces
(184 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 3220 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 5.0) |
| Release Date | ? |
Google Pixel 3 XL
Google Pixel 2 XL
Google Pixel 3a
Google Pixel 3
Samsung Galaxy Z Flip 3