A surprisingly affordable smartphone that easily fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
This is a variation of BLU Tank II T193 Unlocked GSM Dual-SIM Cell Phone w/ Camera and 1900 mAh Big Battery - Unlocked Cell Phones - Retail Packaging - Black Blue
| BLU Tank II T193 | |
| Screen | 2.4 inches |
| Pixels | 240 x 320 |
| Storage | 0.02 GB |
| Ram | 0.03 GB |
| CPU | ? |
| Weight |
3.53 ounces
(100 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 8 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 1900 mah |
| Removable Battery | Yes |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | ? (Last OS info: ?) |
| Release Date | ? |
HTC Touch Pro Sprint
Alcatel 1
AT&T Radiant Core
Samsung Galaxy XCover7
Apple iPhone SE (2020)