A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket.
This is a variation of iPhone 6s 16GB, Space Gray
| Apple iPhone 6s | |
| Screen | 4.7 inches |
| Pixels | 750 x 1334 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Apple A9, 1.85 GHz Dual-Core |
| Weight |
5.04 ounces
(143 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 1715 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 9) |
| Release Date | ? |
Google Pixel 3a
Google Pixel 3
Apple iPhone SE (2020)
Motorola Moto X4
Apple iPhone SE (2022)