A mid-priced smartphone that fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Xiaomi Redmi Note 3 Pro | |
| Screen | 5.5 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 3 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 650, Quad-Core 1.4 GHz Cortex-A53 & Dual-Ccore 1.8 GHz Cortex-A72 |
| Weight |
5.78 ounces
(164 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 4000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 5.1) |
| Release Date | ? |
Samsung Galaxy A13
BLU C5 Max
Samsung Galaxy A12
Honor View 10
LG G6