A mid-priced smartphone that does not take up much space. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Polaroid Power P600SL | |
| Screen | 6 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 3 GB |
| CPU | MediaTek MT6753, 1.5 GHz Octa-Core |
| Weight |
? ounces
(? grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | ? |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2950 mah |
| Removable Battery | Yes |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 5.1) |
| Release Date | ? |
Samsung Galaxy XCover7
Samsung Galaxy XCover 6 Pro
Samsung Galaxy XCover7 Pro
Apple iPhone XR
Apple iPhone 12
The Polaroid Power P600SL is on the following charts:
Smartphones Smartphones with removable battery Small Android Phones