A mid-priced smartphone that fits in every pocket.
| Apple iPhone 6s Plus | |
| Screen | 5.5 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Apple A9, 1.84 GHz Dual-Core |
| Weight |
6.77 ounces
(192 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2750 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 9) |
| Release Date | ? |
Google Pixel 3a
Google Pixel 3
Motorola Moto X4
Google Pixel 3 XL
Samsung Galaxy Z Flip