A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket.
| HTC One M8 | |
| Screen | 5 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801, 2.3 GHz Quad-Core |
| Weight |
5.64 ounces
(160 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2600 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 4.4.2) |
| Release Date | ? |
Samsung Galaxy A10e
Motorola Moto X4
Motorola Moto E (2020)
Samsung Galaxy A11
Motorola Moto G Play