A mid-priced smartphone that easily fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Asus ZenFone 3 | |
| Screen | 5.2 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 3 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 625, 2.0 GHz Octa-Core |
| Weight |
5.08 ounces
(144 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 256 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2600 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 6.0) |
| Release Date | ? |
Sony Xperia XZ Premium
Samsung Galaxy A13
Samsung Galaxy S9
BlackBerry KEY2 LE
Apple iPhone 12