An affordable smartphone that easily fits in every pocket.
| Motorola Droid Mini | |
| Screen | 4.3 inches |
| Pixels | 720 x 1280 |
| Storage | 16 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 1.7 GHz Dual-Core |
| Weight |
4.59 ounces
(130 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 4.2) |
| Release Date | ? |
Samsung Galaxy A10e
Google Pixel 3
Motorola Moto G (3rd Generation)
Apple iPhone SE (2020)
Motorola Moto E (2020)