A surprisingly affordable smartphone that easily fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
| Sony Xperia M | |
| Screen | 4 inches |
| Pixels | 480 x 854 |
| Storage | 4 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | Qualcomm Snapdragon S4 Plus, 1.0 GHz Dual-Core |
| Weight |
4.06 ounces
(115 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 32 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 1750 mah |
| Removable Battery | Yes |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 4.1) |
| Release Date | ? |
The Sony Xperia M is on the following charts:
Smartphones Smartphones with removable battery Small Android Phones
Alcatel 1
Alcatel Ideal
AT&T Radiant Core
Motorola Moto G (3rd Generation)
Samsung Galaxy S4