A surprisingly affordable Dell laptop .
| Dell Latitude D630 | |
| Brand | Dell |
| Screen | 14.1 inches |
| Screen Surface | Matte |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1440 x 900 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 120 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 0 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Core 2 Duo T7300 2.0 GHz (Merom Dual-Core) |
| GPU | Intel GMA X3100 |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
5.1 pounds
(2313 grams)
|
| Release Date | ? |
Asus Chromebook CM14
Dell Latitude E6420
Asus VivoBook Go 12 L210MA-DS02
Lenovo B50-45 59441916
Dell Inspiron 3565
The Dell Latitude D630 is on the following charts:
Laptops Laptops with Matte Screens Best Laptops for less than 200 Dollar Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar Dell Laptop Comparison