A very affordable Lenovo laptop .
| Lenovo Thinkpad T410 | |
| Brand | Lenovo |
| Screen | 14.1 inches |
| Screen Surface | matte |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1280 x 800 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 256 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 256 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Intel Core i5-520M 2.40 GHz (Arrandale Dual-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | Intel HD |
| Operating System | Windows 7 |
| Weight |
6 pounds
(2722 grams)
|
| Release Date | ? |
The Lenovo Thinkpad T410 is on the following charts:
Laptops Laptops with Matte Screens Best Laptops for less than 200 Dollar Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar Lenovo Laptop Comparison
Lenovo IdeaPad 3
HP 15-dy1091wm
Dell Latitude (E7470)
HP 15-ef0022nr
HP 15-ef2025nr