A mid-priced smartphone you can easily operate with one hand.
|
Samsung Galaxy S20+ 5G, US Version, 128GB - Unlocked (Renewed) For $172.44 on Amazon (As of May 26, 2026, 23:45 PST - Details) | |
| Screen | 6.7 inches |
| Pixels | 1440 x 3200 |
| Storage | 128 GB |
| Ram | 12 GB |
| CPU | Qualcomm SM8250 Snapdragon 865, Octa-Core, 1x2.84 GHz & 3x2.42 GHz & 4x1.8 GHz |
| Weight |
6.63 ounces
(188 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | Up to 1000 GB |
| Rear Camera | 12 MP |
| Front Camera | 10 MP |
| Battery | 4500 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | Yes, integrated in the display |
| Display Cutout | Punch Hole |
| OS | Android (Last OS info: Android 10) |
| Release Date | February 2020 |
Buy this smartphone:
Samsung Galaxy S20+ 5G, US Version, 128GB - Unlocked (Renewed)
For $172.44 on Amazon (As of May 26, 2026, 23:45 PST - Details)
For $172.44 on Amazon (As of May 26, 2026, 23:45 PST - Details)
Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Note 9
LG G8 ThinQ
Samsung Galaxy S20 FE 5G